O nás

Vše o našich aktivitách najdete v záložce Pořádané akce. 

Velkou fotogalerii najdete na Rajčeti zde.

Oddíl Střelka má dlouholetou tradici, v Duze – sdružení, které organizuje formou zážitkové pedagogiky volnočasové aktivity pro děti a mládež, jsme členy od roku 1992. Naše činnost navazuje na tradici dívčího oddílu Čtyřlístek a chlapeckého oddílu Stopa. Je to historie více než zajímavá. V oddíle většina z nás vyrostla a na táboře ve Skrýchově jsme strávili všechny naše dětské i dospělé prázdniny :-). Na tábor jezdí už děti některých našich členů. Letní stanový tábor začíná na konci měsíce července a je nedaleko historického města Telč. 

V průběhu roku připravujeme pro děti a veřejnost soutěže a společná setkání. Pořádáme výtvarnou soutěž pro modřanské mateřské školky a z obrázků máme už 4 nádherné andělské kalendáře. Vždy se koná malá vernisáž všech obrázků v modřanské zvonici: Více o akci na stránkách MČ Prahy 12.

Pohádkový les v nově opraveném parku u modřanské zvonice a Putování za vánoční hvězdou jsou akce pro celou rodinu a nás moc těší, že se těší velké návštěvnosti. Každý rok se snažíme vymyslet novinky na stanovištích Pohádkového lesa a každý rok provází putování za vánoční hvězdou nový příběh. Více informací na stránkách MČ Praha 12. Mimo uvedených akcí se pravidelně účastníme Modřanského jarmarku na Obchodním náměstí a najdete nás na Veletrhu volnočasových aktivit.

Veškerá činnost vrcholí v létě zmiňovaným dětským letním táborem u Telče, který je vždy zaměřen na zvolené dobrodružné téma. 

Napsali o nás v Modřanských novinách:

Tato slideshow obsahuje JavaScript.

duhastrelka se představuje:

Oddíl Duha Střelka má dlouholetou tradici, organizujeme volnočasové aktivity pro děti, mládež a rodiny. Vyvrcholením naší činnosti je letní dětský tábor na tábořišti s podsadovými stany nedaleko historického města Telč (Skrýchov u Studené), který probíhá vždy na přelomu července a srpna. Program tábora je připraven tak, aby podpořil zájem dětí z města o život v přírodě, naučil je spolupracovat s vrstevníky a především samostatnosti. Vzhledem k tomu, že je tábor v prostředí bez elektrické energie a wifi, máme mnohem více času, zaměřit se na rozvíjení různých dovedností (práce s nářadím, samostatná příprava jídla, orientace v přírodě, zásady rozdělávání, udržování a likvidování ohně apod.). Těší nás, že je o tábor stále velký zájem a účastní se ho „děti našich dětí“. V průběhu roku připravujeme akce jak pro organizované členy, tak pro veřejnost, především pro rodiny s dětmi, nejlépe společně s prarodiči či dalšími rodinnými příslušníky. Střelka, to je Radost, Krása, Odvaha a Síla! Buďte s námi.
Příspěvek byl publikován v rubrice O nás. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.