Kódujeme s Dvanáctkou

Připravili jsme pro vás interaktivní hru, u které vám nikdo nebude říkat: „Dej ten mobil z ruky.“, ale naopak, bude potřeba, abyste mobil aktivně používali. I s mobilem v ruce, můžete udělat něco pro svojí fyzičku, potěšit ty nejmenší a ještě se něco dozvědět o historii a současnosti Modřan. S mobilem v ruce se budete hýbat, budete s rodinou a máte šanci se zabavit úplně všichni. Malí i velcí.

Co k tomu potřebujete?

  1. Stáhněte si zdarma do mobilu čtečku QR kódů v Obchod play nebo skenujte přímo fotoaparátem (iPhone).
  2. Stáhněte si mapku trasy, kde jsou tabulky s QR kódy umístěny nebo si jí vyzvedněte vytištěnou v prodejně květin Greenpoint flowers na Obchodním náměstí, přímo naproti dětskému hřišti.
  3. Pokud nechcete používat mobil, vyzvedněte si mapku, vezměte tužku a papír a luštěte tajenku.

Vydejte se hledat 12 „tajemných“ QR kódů, které jsou umístěny na trase dlouhé necelých 5 km. 12 tabulek + 1 bonusová obsahují tři QR kódy, po jejichž načtení můžete buď zobrazit fit cvik (FIT kód) nebo historickou fotografii místa, kde se právě nacházíte (INFO) a nebo skřítka, či vílu chránící například vodu nebo brouky (MINI). Mysleli jsme i na ty, kteří nemají nebo nechtějí používat chytré telefony. Na tabulce s kódy najdete také písmenko z tajenky. U písmenka je číslo, které určuje pořadí jeho umístění v tajence. Tj. pokud najdete např. A4, znamená to, že A je 4 písmeno ve větě, kterou máte vyluštit. Věta má celkem 12 znaků. Stačí si je tedy zapsat ve správném pořadí.

Trasu můžete projít v libovolném pořadí, není nutné jít přesně podle mapy, nemusíte ani projít všech 12 bodů v jeden den. Můžete si naplánovat trasu, jak chcete. Můžete si jeden den plnit jen FIT nebo jen INFO nebo jen MINI. Cviky si můžete uložit a vytvořit si vlastní sestavu, historickou fotografii můžete porovnat se současností, často to je dobrodružství 🙂 a skřítky a víly můžete uložit, vytisknout a vybarvit. Vaší fantazii se meze nekladou.

Kdo bude chtít, může nám poslat na mail strelka.duha@seznam.cz tajenku nebo prostě jen z trasy zveřejní třeba na facebooku fotku s hashtagy #duhastrelka #sokolmodrany #praha12 #kodujemesdvanactkou. Pro prvních dvanáct máme malý dárek, jen se domluvíme na způsobu předání 😊.

Hýbejte se, bavte se a především také dodržujte vzdálenost a počet účastníků! Pokud uvidíte, že u tabulky zrovna někdo je, počkejte, až odejde a pak se teprve vydejte ulovit další QR kód.

Bavte se! Hýbejte se! Těšíme se v lepších časech!

duhastrelka se představuje:

Oddíl Duha Střelka má dlouholetou tradici, organizujeme volnočasové aktivity pro děti, mládež a rodiny. Vyvrcholením naší činnosti je letní dětský tábor na tábořišti s podsadovými stany nedaleko historického města Telč (Skrýchov u Studené), který probíhá vždy na přelomu července a srpna. Program tábora je připraven tak, aby podpořil zájem dětí z města o život v přírodě, naučil je spolupracovat s vrstevníky a především samostatnosti. Vzhledem k tomu, že je tábor v prostředí bez elektrické energie a wifi, máme mnohem více času, zaměřit se na rozvíjení různých dovedností (práce s nářadím, samostatná příprava jídla, orientace v přírodě, zásady rozdělávání, udržování a likvidování ohně apod.). Těší nás, že je o tábor stále velký zájem a účastní se ho „děti našich dětí“. V průběhu roku připravujeme akce jak pro organizované členy, tak pro veřejnost, především pro rodiny s dětmi, nejlépe společně s prarodiči či dalšími rodinnými příslušníky. Střelka, to je Radost, Krása, Odvaha a Síla! Buďte s námi.
Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.