Když Modřany tančí 2

Ačkoli byla sobota 21. září 2019 bohatá na spoustu akcí v celé Praze, potěšilo nás, kolik modřaňáků si našlo cestu za hudbou, tancem a sousedským posezením na druhý ročník sousedské slavnosti „Když Modřany tančí“ do Viničního domku. Atmosféra byla skvělá nejen díky krásnému počasí, ale jistě i díky živé hudbě kapely Future Swing, prima programu a nadšení všech dobrovolníků, kteří se na organizaci podíleli.
Slavnost zahájili za MČ Praha 12 Ing. Hana Jandová, která převzala nad celou akcí záštitu, Mgr. Petr Prchal a pan Ing. Vojtěch Kos.
Následoval ceremoniál předání bronzové medaile dlouholeté člence TJ Sokol Modřany paní Ing. Bertě Tiché za přítomnosti Sokolské stráže v historických krojích.
Jaké dělají pokroky v oddíle všestrannosti, předvedli malí sokolové se svými cvičiteli a sklidili za to velký potlesk. I letos nás navštívily tančící maminky ze skupiny Dance4mom – když dvě srdce tančí a nadchly svojí choreografií všechny přítomné. Do programu se vešla i módní přehlídka originálních šatů a triček, které předvedly odvážné maminky a příbuzné členů našeho spolku Duha Střelka.
Věříme, že si krásné sobotní odpoledne užily společně celé rodiny, sousedé a přátelé nejen z Modřan a těšíme se na další ročník!
Součástí této akce je doprovodná výstava Modřanský odboj ve vzpomínkách Františka Kolmana, jejíž vernisáž proběhla už o den dříve. Výstava je instalována v galerii Viničního domku a bude přístupná do konce listopadu 2019. Vernisáž, které se zúčastnilo několik rodin členů modřanské odbojové skupiny, zahájil radní pro školství pan Mgr. Petr Prchal. Výstavou chceme připomenout 80. výročí zahájení činnosti protifašistického odboje a především pana architekta Františka Kolmana, který byl vůdčí osobností modřanského odboje.