Andělé ve zvonici

14. prosince uspořádala Duha Střelka ve spolupráci s O. S. Zvonice výstavu obrázků andílků dětí z modřanských mateřských školek.
Image
Do komorního prostoru modřanské zvonice se na stříbrnou neděli slétlo 160 výtvarně spodobněných andělů. Ze spolupráce o.s. Zvonice a volnočasového sdružení DUHA Střelka vznikla velice povedená výstava, která stojí krátké zastavení v předvánočním čase.Andělé na fotografiích, kresbách, malbách i sochách ukazují mimořádné rozpětí podob a způsobů, jak si anděla představit. Základ výstavy tvoří díla dvaceti předních výtvarníků, které doplňují dětské kresby ze soutěže devíti modřanských mateřských školek. Vznikl z nich kouzelný andělský kalendář, který si lze objednat za symbolických 150 korun na adrese strelka.duha@seznam.cz. Výtěžek z prodeje kalendáře bude věnován na opravy a údržbu modřanské Zvonice.
„V lednu bychom rádi uspořádali setkání malých autorů kalendáře, odměnili je malými pozornostmi a ukázali jim, na co svým obrázkem „přispěli“. Současně probíhá soutěž na facebooku, kde je pro hlasování u jednotlivých obrázků nutné přidat si do přátel Andělka Modřanská a pak lze nahlížet do alba s obrázky, hlasovat a dozvídat se další průběh soutěže,“ doplnil za organizátory „školkové“ části andělské výstavy Lukáš Sobotka Poslal také pár dětských obrázků, které jsme přidali do fotogalerie.
Výstava potrvá do 15. Ledna, přístupná je vždy v neděli od 14.00 do 18.00 hod., nebo po telefonické domluvě na tel.: 721 772 892; 724 052 375, protože zvonice není běžně otevřena veřejnosti.
http://www.praha12.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=80112&id=32132&n=sto-sedesat-andelu-ve-zvonici&query=and%C4%9Bl%C5%AF+ve+zvonici&p1=1567
kalendář