O nás

Vše o našich aktivitách najdete v záložce Akce pro všechny.

Oddíl Střelka je od roku 1992 pobočný spolek sdružení Duha, které organizuje formou zážitkové pedagogiky volnočasové aktivity pro děti a mládež. Naše činnost navazuje na tradici dívčího oddílu Čtyřlístek, chlapeckého oddílu Stopa a družiny Lišek založené v lednu 1965. Je to historie více než zajímavá. V oddíle většina z nás vyrostla a na táboře ve Skrýchově jsme strávili všechny naše dětské i dospělé prázdniny :-). Na tábor jezdí už i děti některých našich členů. Letní stanový tábor začíná na konci měsíce července a je nedaleko historického města Telč. O tábořiště se staráme i v průběhu roku. Největší radost nám dělá, že jsme zvládli odstranit následky kůrovcové kalamity a vybudovali jsme krásnou tůň.

V průběhu roku připravujeme pro děti a veřejnost soutěže a společná setkání. K tradičním akcím připojujeme také akce nové. V době epidemiologických opatření to byla nová hra pro celou rodinu Kódování s Dvanáctkou, která vznikla ve spolupráci se Sokolem Modřany a už proběhlo několik ročníků. Účastníci se mohou vydat s mobilem po stopách QR kódů, které v sobě ukrývají buď úkoly nebo nějakou zajímavost. 

Každoročně se můžeme vidět na akci Pohádkový les, Když Modřany tančí a Putování za vánoční hvězdou. V době adventu instalujeme v Modřanech vlastnoručně vyrobený betlém. zapojujeme se rovněž do výzev, které přináší doba. Šili jsme na jaře 2020 roušky, pekli a vařili pro potřebné, vybírali finance pro Moravu nebo jsme zorganizovali dílničky pro děti z UK.

Pravidelná činnost na kroužcích a kurzech je součástí našich aktivit. Co se děje aktuálně se dozvíte na buď na sociálních sítích nebo ve fotogalerii.

Facebook Duha Střelka

Fotogalerie Duha Střelka fotky

Napsali o nás:

duhastrelka se představuje:

Oddíl Duha Střelka má dlouholetou tradici, organizujeme volnočasové aktivity pro děti, mládež a rodiny. Vyvrcholením naší činnosti je letní dětský tábor na tábořišti s podsadovými stany nedaleko historického města Telč (Skrýchov u Studené), který probíhá vždy na přelomu července a srpna. Program tábora je připraven tak, aby podpořil zájem dětí z města o život v přírodě, naučil je spolupracovat s vrstevníky a především samostatnosti. Vzhledem k tomu, že je tábor v prostředí bez elektrické energie a wifi, máme mnohem více času, zaměřit se na rozvíjení různých dovedností (práce s nářadím, samostatná příprava jídla, orientace v přírodě, zásady rozdělávání, udržování a likvidování ohně apod.). Těší nás, že je o tábor stále velký zájem a účastní se ho „děti našich dětí“. V průběhu roku připravujeme akce jak pro organizované členy, tak pro veřejnost, především pro rodiny s dětmi, nejlépe společně s prarodiči či dalšími rodinnými příslušníky. Střelka, to je Radost, Krása, Odvaha a Síla! Buďte s námi.
Příspěvek byl publikován v rubrice O nás se štítky , , , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.